Informácie z Obce

Výzva na predkladanie žiadosti o udelenie značky "Regionálny proukt NOVOHRAD

Posielam Vám stručnú informáciu o vyhlásení Výzvy č. 1 k predkladaniu žiadostí o udelenie značky "Regionálny produkt NOVOHRAD" pre služby stravovacie a služby ubytovacie. Zároveň Vás prosím o zverejnení informácie na Vašej webovej stránke, informačnej tabuli, prípadne jej poskytnutie potenci&aa cute;lny m záujemcom o pridelenie regionálnej značky. Informáciu bola rozposlaná aj všetkým obciam, ktorá patria do územnej pôsobnosti regionálnej značky NOVOHRAD.

Dňom 01.05.2019 vyhlásilo združenie právnických osôb Región Neogradiensis, z. p. o. prvú výzvu k predkladaniu žiadostí o udelenie značky "Regionálny produkt NOVOHRAD" pre služby stravovacie a pre služby ubytovacie. Celé znenie výzvy a dokumenty potrebné k podaniu žiadosti o udelenie regionálnej značky sú zverejnené na webovej stránke www.produktnovohrad.sk.

Vyplnenú žiadosť je potrebné zaslať na kontaktnú adresu uvedenú vo výzve v termíne do 04.06.2019.

O značku sa môžu uchádzať fyzické a právnické osoby, ktoré poskytujú ubytovacie a/alebo stravovacie služby vrátane ubytovania na súkromí a spĺňajú kritériá pre udeľovanie a užívanie značky (územnú pôsobnosť značky tvorí príloha výzvy).

Služby musia byť jedinečné alebo tradičné vo vzťahu k danému regiónu:
· Služby súvisiace s poskytovaním jedla, nápojov,
· Služby súvisiace s poskytovaním ubytovania.

Podpísané žiadosti o pridelenie značky vrátane všetkých relevantných príloh sa predkladajú v kancelárii Región Neogradiensis, z. p. o., Ulica novohradská č.1, 984 01 Lučenec. Žiadosti sú prijímané v tlačenej forme v 1 vyhotovení.

Vyplnenú žiadosť s prílohami je možné zaslať aj poštou na adresu: Región Neogradiensis, z. p. o., Ulica novohradská č. 1, 984 01 Lučenec. Na obálku je potrebné uviesť aj text „Výzva č.1 k predkladaniu žiadostí o udelenie značky pre služby stravovacie a služby ubytovacie "Regionálny produkt NOVOHRAD“.

Výberová komisia bude zasadať v týždni od 10.06.2019 do 14.06.2019. Maximálne do 10 dní od zasadnutia komisie bude žiadateľovi oznámený výsledok

Tu nájdete výzvu a zoznam certifikovaných výrobcov, ktorí sa zapojili do výzvy o udelenie regionálnej značky v marci 2019 a získali certifikát „Regionálny produkt Novohrad“ (v tabuľke v poradí od čísla 25 – podrobnejšie informácie budú postupne zverejňované na webstránke www.produktnovohrad.sk).

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie